Nasze sprawy

Walczymy przed sądem o wszystkie świadczenia dla naszego Klienta

Blue bike on a pedestrian crossing after fatal incident with a car

Z firmą Twój Mecenas skontaktował się Pan Stanisław. Został potrącony przez samochód podczas przejeżdżania rowerem przez przejazd dla rowerów. Doznał wstrząsu mózgu, złamania kości skroniowej, utraty paznokcia palucha oraz ogólnego potłuczenia ciała. Uszkodzeniu uległ także rower Pana Stanisława. Nie miał nigdy do czynienia z ubezpieczycielem, w związku z tym zapytał się czy jesteśmy mu w stanie pomóc. Oczywiście zajęliśmy się jego sprawą. Zgromadziliśmy komplet dokumentacji i zgłosiliśmy szkodę do ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Żądaliśmy zapłaty zadośćuczynienia, zwrotu kosztów leczenia, zwrotu utraconych dochodów (w związku z przebywaniem przez Pana Stanisława na zwolnieniu lekarskim) oraz odszkodowania za uszkodzony rower.

Ubezpieczyciel przyjął swoją odpowiedzialność i wypłacił Panu Stanisławowi kwotę 8.748,00 zł tytułem zadośćuczynienia oraz kwotę 2.043,26 zł tytułem zwrotu utraconych dochodów.

W związku z tym, iż świadczenie na rzecz Pana Stanisława zostało znacznie zaniżone wystosowaliśmy reklamację do ubezpieczyciela domagając się dopłaty kwoty 21.252,00 zł tytułem zadośćuczynienia, kwoty 1.666,87 zł tytułem utraconych dochodów, kwoty 231,42 zł tytułem zwrotu kosztów leczenia oraz kwoty 1.570,00 zł tytułem odszkodowania za uszkodzony rower.

Ubezpieczyciel częściowo uznając naszą argumentację wypłacił na rzecz Pana Stanisława odszkodowanie w pełnej wysokości. Odmówił dopłaty do zadośćuczynienia.

W związku z tym, w porozumieniu z Panem Stanisławem, został skierowany pozew do Sądu o zapłatę pozostałej kwoty zadośćuczynienia, tj. 21.252,00 zł. Na etapie postępowania sądowego Pan Stanisław był reprezentowany przez naszych prawników.

Sąd, uwzględniając opinię biegłego z zakresu chirurgii i ortopedii, zasądził od pozwanego ubezpieczyciela na rzecz Pana Stanisława kwotę 20.000,00 zł. Ubezpieczyciel nie odwołał się od tego orzeczenia sądowego.

Reprezentowaliśmy Pana Stanisława również w postępowaniu karnym przeciwko sprawcy wypadku, występując w charakterze oskarżyciela posiłkowego. Udało nam się doprowadzić do skazania sprawcy wypadku oraz uzyskać zadośćuczynienie bezpośrednio od sprawcy wypadku na etapie postępowania karnego.

Pan Stanisław bardzo ucieszył się z zapadłego rozstrzygnięcia. Tym samym dołączył on do grona naszych zadowolonych Klientów.

Jeżeli Ty również nie wiesz jak domagać się należnego Ci zadośćuczynienia i odszkodowania z OC sprawcy wypadku, zgłoś się do nas po pomoc. Skorzystaj z formularza kontaktowego lub zadzwoń 798 742 035.

Darmowa analiza szkody

  • Telefon :

    +48 798 742 035
    +48 798 529 489

  • Email :

    biuro@twojmecenas.pl