FAQ

Masz pytanie?

Jeśli nie znajdziesz tu odpowiedzi, napisz, chętnie bezpłatnie na nie odpowiemy.

 • 1. Jaki jest obszar działania firmy Twój Mecenas?

  Działamy na terenie całej Polski. Nasi prawnicy będą reprezentować Cię przed sądem, któremu
  podlegasz ze względu na miejsce swojego zamieszkania, albo miejsce powstania szkody.

 • 2. Czy moje dane są bezpieczne?

  Tak! Wszystkie dane, które nam przekazujesz podlegają ochronie zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych. Twoje dane nie są udostępniane innym podmiotom,
  oprócz firm współpracujących w celu dochodzenia należnego Ci odszkodowania. Nie są też wykorzystywane w celach marketingowych.

 • 3. Kto tworzy zespół firmy Twój Mecenas?

  Naszą firmę tworzą specjaliści z zakresu prawa, mechaniki pojazdowej, medycyny, psychologii,
  fizjoterapii. Gwarantujemy, że na każdy etapie współpracy możesz liczyć na rzetelną i profesjonalną obsługę.

 • 4. Mam niewielką szkodę, czy jest sens korzystać z pomocy firmy Twój Mecenas?

  Zdecydowanie tak! Praktycznie każda szkoda jest zaniżona przez ubezpieczyciela, co powoduje, iż finalnie może okazać się, że pełne odszkodowanie będzie stanowić znaczną kwotę pieniędzy.

 • 5. W jakim czasie od zdarzenia mogę starać się o odszkodowanie?

  Odszkodowanie z tytułu uszkodzonego samochodu i roszczenia z tym związane przedawniają się z upływem 3 lat od daty zdarzenia. Zadośćuczynienie i odszkodowanie z tytułu obrażeń ciała oraz śmierci przedawniają się z upływem 20 lat od chwili zdarzenia, jeżeli przyczyną szkody było popełnienie przestępstwa przez sprawcę. W pozostałych przypadkach roszczenia przedawniają się z upływem 3 lat od daty szkody.

 • 6. W jaki sposób mogę ustalić czy ubezpieczyciel zaniżył moje odszkodowanie?

  Skontaktuj się z nami i wyślij nam kosztorys otrzymany od ubezpieczyciela. Przeanalizujemy Twoją szkodę i sprawdzimy czy wypłacone Ci odszkodowanie zostało zaniżone. Jeżeli powinieneś otrzymać więcej pieniędzy, skontaktujemy się z Tobą i przedstawimy Ci propozycję dopłaty do odszkodowania. Jeżeli nie zgodzisz się z naszą propozycją, możemy reprezentować Cię przed ubezpieczycielem i przed sądem.

 • 7. Kiedy mogę skorzystać z pomocy firmy Twój Mecenas?

  Praktycznie na każdym etapie likwidacji szkody. Zarówno wtedy, gdy nie zgłosiłeś jeszcze szkody, jak również wówczas, gdy otrzymałeś już pieniądze od ubezpieczyciela. Jedyną przeszkodą będzie zawarcie ugody, w której zrezygnujesz z dalszych roszczeń wobec ubezpieczyciela.

 • 8. Na czym polega dopłata do odszkodowania?

  W drodze zawartej z firmą Twój Mecenas umowy cesji wierzytelności, uzgadniamy, że Ty otrzymujesz dodatkową kwotę odszkodowania, a my otrzymujemy prawo do dalszego
  zajmowania się sprawą na własny rachunek.

 • 9. Ile pieniędzy mogę otrzymać od firmy Twój Mecenas w drodze dopłaty?

  Każda sprawa jest indywidualnie oceniana. Wysokość dopłaty uzależniona jest zarówno od wysokości szkody, jak również stopnia zaniżenia odszkodowania przez ubezpieczyciela.

 • 10. W jaki sposób mogę podpisać umowę i inne niezbędne dokumenty z firmą Twój Mecenas?

  Szanujemy Twój czas, dlatego proponujemy załatwienie wszystkich formalności w sposób zdalny, wtedy kiedy Ty będziesz miał na to czas. Prześlemy Ci dokumenty w formie elektronicznej lub w formie papierowej tradycyjną przesyłką pocztową. Po ich podpisaniu odeślij je na nasz adres.

 • 11. Jakie dokumenty będą potrzebne do podjęcia współpracy z firmą Twój Mecenas?

  Będziemy potrzebowali kosztorysu, który otrzymałeś od ubezpieczyciela, decyzję o wypłacie odszkodowania oraz potwierdzenie wypłaty odszkodowania. Powyższe dokumenty możesz wysłać w formie skanu na nasz adres e-mail.

 • 12. Czy będę musiał występować przed Sądem?

  W przypadku wyboru opcji dopłaty do odszkodowania, nie będziesz musiał pojawiać się w sądzie. Podpisanie umowy cesji wierzytelności powoduje, że jedyną stroną, która występuje przed Sądem lub ubezpieczycielem jest firma Twój Mecenas.

porady prawne

Darmowa analiza szkody

 • Telefon:

  +48 798 742 035
  +48 798 529 489

 • Email :

  biuro@twojmecenas.pl